کودکان باید تابع قوانین هر محیطی باشند

یک روانشناس با بیان این‌که تفاوت اطلاعات کودک با دیگر دوستان به خودکم بینی فرد منجر می‌شود و از این‌رو ارتباط مناسبی با محیط و افراد برقرار نمی‌شود،‌ گفت: کودکان باید طبق مقررات موجود در هر محیطی رفتار کنند و تابع آن باشند.

«کلثوم غنی‌لو» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی زنجان، افزود: بسیار دیده می‌شود که زمانی که والدین کودک را به مهدکودک می‌برند نظم خوبی در آمد و شد آنها وجود ندارد.
وی تصریح کرد: زمانی که والدین براساس دوست داشتن و بهانه آوردن کودک به نرفتن وی به مهدکودک بدون هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای تسلیم می‌شوند، به کودک ظلم می‌کنند و مانع از سازش وی با محیط‌های تابع قانون می‎شوند.
این کارشناس با بیان این‌که فاصله‌ی زیاد آمد و شد کودکان به محیط آموزشی، به از میان رفتن روابط با اطرافیان منجر می‌شود، ادامه داد: رفت‌ و آمد کودک با فاصله‌های نامنظمی در محیط‌هایی چون مهدهای کودک، علاوه برگسستگی روابط فردی یادگیر‎یشان را هم با اختلال روبرو می‌کند.
غنی‌لو ادامه داد: زمانی که اطلاعات کودک با دیگر دوستانش متفاوت باشد به خودکم بینی دچار می‌شود و ارتباط مناسبی با محیط و افراد حاضر ندارد و این در حالی است که کودک در وضعیتی قرار می‎‌گیرد که مربی نمی‎تواند همه توان خود را صرف او و بقیه کودکان را به حال خود رها کند.
وی با تاکید بر این‌که باید در مواجهه با کودکان مقدر بود، گفت: تزلزل والدین در رابطه با تصمیم‌گیری‌ها در قبال کودکان سبب وارد شدن آسیب به آنها می‌شود که در بسیاری از موارد قابل جبران نیست.